Haberlerde bile izlediğimiz bu videonun viral çalışma olabileceğini ilk bakışta düşünemedik, ancak bir anda AllianzYolda filmi olduğu gerçeği karşımıza çıkıverdi.

Bildiğiniz gibi sosyal medyada her iş saniyeler içinde yayılabiliyor, özellikle viral reklam filmi çekilmesine gerek kalmadı, hatta artık her işin bir viral yayılma performansı göstermesi bekleniyor.Çoğu zaman da gerçek oluyor bu kulaktan kulağa yayılma hikayeleri.

Tamam bunlar bizim genel bakış açımız ancak beklenmedik bir anda Allianz'ın acil yol yardımı mobil sitesini tanıtmak için gerçekleştirdiği video internete ve hatta ana haber bültenlerine düştü. Evet, belki filmde yepyeni ve inovatif dijital teknolojileri yok; son dönemde bu kadarters köşeye yatırmış ve dikkatleri çekmiş başka bir kampanya da yok.

An itibariyle Twitter ve Facebook'ta birçok dev takipçili hesaplar, içinde markanın bandının görünmediği 30 saniyelik farklı bir spotu yayınladılar.

Film ve hikayesi milyonlarca kişiye ulaştığında belki tüm izleyiciler allianzyolda.com üzerinden konum bildirerek çekici çağırabileceklerini öğrenmiş olmayacaklar, ancak bu filmin gerçek olmadığı ve bir reklam olduğunu duyurmak isteyenler sayesinde Allianz'ın marka bilinirlik hanesine ciddi puan yazılacak.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları